poniedziałek, 5 maja 2014

Wybiegi dla psów - Kraków

W Krakowie jest 6 wybiegów dla psów, w tym 2 z torami przeszkód dla czworonogów. W poprzedni weekend wybraliśmy się, żeby obadać te obiekty. Przyznam się, że dzięki delikatnej sugestii MYSZASTEGO  POTWORANa wstępie dodam tylko, że koszt budowy takiego wybiegu wynosi około 70 000 PLN. 
Jeżeli chcecie poznać lokalizację pozostałych wybiegów w Krakowie kliknijcie TU. Żaden z krakowskich wybiegów nie posiada śluzy przy wejściu, która uniemożliwia niekontrolowane wyjście czworonoga z wybiegu. Na wybiegu przy ul. Tomickiego ogrodzenie nie jest wmurowane czy też wkopane w ziemię. Przez to zaniedbanie ze strony wykonawcy, zdarza się, że mniejsze psy przeciskają się przez szpary i uciekają. Nie wszystkie krakowskie wybiegi są oświetlone. Reasumując wybiegi dla psów są, ale moim zdaniem dużo im brakuje pod względem funkcjonalności i zapewnienia bezpieczeństwa czworonogom. 

No dobra do sedna - obiekt numer 1.

Znajduję się w Parku Krowoderskim przy ul. Opolskiej. Jest to ogrodzony teren wielkości około 100 m na 150 m. Posiada altankę, pojemniki na nieczystości, ławki i tor przeszkód. Nie do końca rozumiem jak używać niektórych elementów tej psiej infrastruktury. Może jest ona przeznaczona dla małych psów, a może my ze Stormem jesteśmy jacyś nie kumaci. Jest jeszcze jedna opcja, może osoba, która tworzyła tor przeszkód nie do końca wgryzła się w temat i zrobiła go, żeby było, że jest:). No, ale jest jeszcze kreatywność i inwencja twórcza opiekunów czworonogów, którzy dzięki tym przyrządom mogą świetnie się bawić ze swoimi pupilami. Tak właśnie zrobiliśmy – Storm był zachwycony do tego stopnia, że zaczął szczekać (a to bardzo rzadko mu się zdarza). Dodam jeszcze, że nie ma większego problemu z zaparkowaniem samochodu. Po brykaniu na wybiegu, można pospacerować (już na smyczy) po Parku Krowoderskim.







Obiekt numer 2, usytuowany przy skrzyżowaniu ulic Balickiej i Armii Krajowej. Byliśmy tam w sobotę i pomimo tego mieliśmy ogromny problem ze znalezieniem miejsca do parkowania. Wybieg jest okrążony ze wszystkich stron ruchliwymi ulicami. Więc jeżeli chcielibyście odetchnąć ciszą i posłuchać śpiewu ptaków to zapomnijcie, tam to się nie uda – huk, szum i spaliny. Teren wybiegu jest bardzo ładny i dosyć duży. Spotkaliśmy na nim dwie sympatyczne suczki husky. Tor przeszkód składa się ze słupków do slalomu,  takich desek (nie wiem jak to się nazywa) do przeskakiwania i równoważni. Odległości między przeszkodami są za małe dla psa wielkości labradora. Pies przeskakując jedną przeszkodę wpada na drugą. Szkoda, że projektant o tym nie pomyślał, bo przeszkody są solidne i ładnie wykonane. Oczywiście na wybiegu znajduje się altanka, ławki i pojemniki na śmieci.

Myślę, że jeden i drugi obiekt jest wart odwiedzenia. Fajnie, że powstaje coraz więcej takich miejsc. Mam tyko jedną uwagę. Inwestując 70 000 zł może warto dokładnie przemyśleć funkcjonalność infrastruktury.










I na koniec regulamin.


13 komentarzy:

 1. Fajne tw wybiegi, ale rzeczywiście tak jakby, nie które rzeczy zrobione na odwal ;/

  Pozdrawiamy Hania&Fiona
  http://jaimojaspanielka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Wybiegi super, nasz, w Poznaniu, na który uczęszczamy nie ma (niestety) żadnych torów przeszkód, jedynie pieńki (które zresztą można mądrze wykorzystać:) ).
  Również się cieszę, że takie miejsca powstają, bo jeżeli powstają - musi być na nie duże zapotrzebowanie (70 000pln to naprawdę niemało).
  Oby więcej takich miejsc!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osobiście, uważam że to dużo i że ta kwota jest trochę przesadzona. No, ale nie znam się na tym, może do kosztów budowy dochodzi jeszcze koszt działki.

   Usuń
 3. Tutaj chociaż są wybiegi... W Lublinie głucho i władze miasta prawdopodobnie nic z tym nie zrobią, a z psami w centrum nie ma gdzie wychodzić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę przyznać, że krakowskie wybiegi to naprawdę fajne obiekty - oczywiście, nie wszystko jest zrobione tak, jak być powinno, ale wciąż Kraków świetnie wypada na tle innych polskich miast. Szkoda, że nie trafiłam na wybiegi podczas swoich krakowskich wojaży. Z ciekawości zapytam - z Twoich obserwacji - czy użytkownicy wybiegów przestrzegają regulaminu? Chodzi mi przede wszystkim o sprzątanie po psach, ale również kwestię kagańców.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na wybiegach nie spotkaliśmy żadnego psa z "listy", więc wszyskie były bez kagańca. A co do nieczystości to nie znalazłam żadnego świadectwa niestosowania się do regulaminu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. My też ciągle czekamy na decyzję - temat był, ale się urwał i na razie nie wiadomo czy w ogóle wybieg powstanie. A miały być dwa - wybieg po prostu (jako ogrodzony teren) i mniejszy z torem do agi. Nagle ucichło i już, jakby tematu nie było :-/
  Pozdrawiamy, Asia i Bona piesoswiat.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Asiu może po eurowyborach coś się ruszy w Opolu. Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 8. Zazdroszczę Wam tylu wybiegów. U nas nawet trawki nie ma..

  OdpowiedzUsuń
 9. Doczekaliśmy się:) Świetnie, dziękujemy za super post:) Teraz już koniecznie muszę odwiedzić któryś z tych wybiegów:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Być może w tym tygodniu wybierzemy się do Krakowa i przy okazji na wybieg, tylko nie mogę się zdecydować na który:) Ciągnie mnie do tego drugiego ze względu na to, że jak piszesz jest dość duży ale chyba skuszę się na ten pierwszy bo nie jest tak blisko ulic. Mam nadzieję, że uda nam się któryś odwiedzić:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Szukamy administratora fanpage wybiegu dla psów Kraków Bronowice, zapraszam do kontaktu ajriszzona.blog@gmail.com

  OdpowiedzUsuń