środa, 1 października 2014

Głosowanie na zadania w ramach BUDŻETU OBYWATELSKIEGO KRAKÓW 2014

Zapraszam wszystkich mieszkańców Krakowa do zapoznania się z propozycjami projektów, które zostaną zrealizowane ze środków BUDŻETU OBYWATELSKIEGO KRAKOWA 2014. Mamy prawo i możliwość zadecydowania na co zostaną przeznaczone te środki. Ja już oddałam swój głos. Głosowanie wydaje się skomplikowane, ale to tylko pozory. Wystarczy kliknąć: link Magicznego Krakowa. Głosujący musi oddać głos na projekty o charakterze lokalnym i ogólnomiejskim (tylko wtedy głos jest ważny !).
 • Projekty o charakterze lokalnym: należy wybrać dzielnicę, której rozwojem jesteśmy zainteresowani i w czerwone pola wpisać numery projektów. Należy wybrać 5 inwestycji (5 pkt. dajemy projektowi, który najbardziej nam się podoba i tak dalej 4 pkt, 3 pkt, 2 pkt. i 1 pkt :)).
 • Projekty o charakterze ogólnomiejskim: tu również należy wybrać 5 projektów analogicznie jak wyżej:).
W głosowaniu mogą brać udział osoby, które ukończyły 16 lat.

Pewnie nie zdziwi Was fakt, że wśród wypranych przeze mnie projektów dwa mają związek z kynologią:

18  Plac Edukacji Kynologicznej
Powstanie terenu zielonego, na którym będą się znajdowały: elementy do ćwiczeń i szkolenia psów dla potrzeb osób niepełnosprawnych, plac gier i zabaw dla psów, plac gier i zabaw dla dzieci. Rozmieszczone tablice informacyjne wzbogacać będą wiedzę o świecie zwierząt, szczególnie psów i kotów.

43  "Psi Raj" - ogrodzony park dla psów
Utworzenie ogrodzonego wybiegu dla psów na terenach zielonych przy ul. Jerzmanowskiego i ul. Teligi. Montaż ławek, oświetlenia, koszy na odchody, utworzenie alejek spacerowych i toru zabawowo-sprawnościowego dla psów.

Wybierajcie projekty, które Wy uważacie za potrzebne. Pamiętajcie macie czas do 5 października 2014.

Niektóre osoby uważają, że projekt Placu Edukacji Kynologicznej jest zbyt drogi jak na wybieg dla psów. To nie będzie zwykły park dla czworonogów. Założeniami tego projektu w wersji rozszerzonej można zapoznać się na stronie KRAKOWSKIEGO SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT (link).7 komentarzy:

 1. Super, że dzieją się takie inicjatywy życzę aby projekt przeszedł. U nas były podobne plany niestety brakło glosow

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że przejdzie. Może psiarze się zmobilizują i powstanie coś fajnego.

   Usuń
 2. U nas też coś zaczyna się dziać,ma powstać wybieg z przeszkodami :).

  OdpowiedzUsuń
 3. My właśnie czekamy na wyniki :) ale zdecydowana większość ludzi, którym dawaliśmy ulotki nawet nie słyszała o Budżecie Obywatelskim.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podobają mi się pomysły. Pewnie jakbym była mieszkanką Krakowa to bym na oba zagłosowała :) Życzę powodzenia w BO- trzymam kciuki!

  pzdr
  O&N

  OdpowiedzUsuń
 5. Projekt numer 18 nie przeszedł. Nie wiem co z 43, ale sprawdzę i napiszę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Projekt wybiegu dla psów przeszedł :)

  OdpowiedzUsuń