środa, 5 listopada 2014

Projekt Cmentarza dla Zwierząt w Krakowie

Czy nam się to podoba czy nie śmierć jest integralną częścią życia. Prawie każdy z nas musiał zmierzyć się z utratą bliskiej osoby jak i czworonożnego przyjaciela. Jest to bardzo smutne, tym bardziej, że często w przypadku odejścia zwierzęcia nie możemy pozwolić sobie na jawną żałobę. Część społeczeństwa nie rozumie jak można rozpaczać po psie, kocie, króliku czy innym zwierzaku. Jest to bolesne, przecież to byli nasi przyjaciele, z którymi spędziliśmy kawał życia. Często nasz żal odbierany jest jako dziwactwo, fanaberia, a nawet świadectwo naszej niepoczytalności.
Jak już pewnie wiecie w Krakowie, ktoś truje psy. Opieszałość ze strony władz miasta w sprawie wykrycia przestępcy wpływa na wzrost liczby ofiar – bo po co angażować się w taką sprawę, zwierzęta przecież nie mają prawa wyborczego. Zwierzęta nie, ale ich właściciele już tak, może warto wziąć ten fakt pod uwagę.
W Internecie pojawiła się petycja w sprawie Budowy Cmentarza dla Zwierząt w Krakowie.
Dla osób, które traktują zwierzaki jak członków rodziny, stworzenie takiego miejsca jest bardzo ważne. Część społeczności, która podnosi głos, że to głupota, powinna zdawać sobie sprawę, że stworzenie takiego miejsca wpłynie na ich bezpieczeństwo. Dlaczego, ponieważ właściciele zwierząt przestaną zakopywać ciała swoich podopiecznych w parkach, na skwerach i innych terenach zielonych. Wiem, że jest to zabronione, a zwłoki zwierząt powinny zostać utylizowane chociażby ze względów zagrożenia epidemiologicznego. Jednak ciężko nam się pogodzić z faktem, że ciało naszego przyjaciela zostanie potraktowane jak śmieć i spalone z innymi odpadami. Dlatego apeluję również do osób, które nie posiadają zwierząt zapoznajcie się z tą petycją i jeżeli możecie to podpiszcie.

Link do petycji:

7 komentarzy:

 1. Sposób traktowania zwierząt przez człowieka jest miarą jego człowieczeństwa. Popieram budowę cmentarza. Często bywa niestety tak że ludzie traktujący zwierzęta jak przedmioty, bez szacunku i z okrucieństwem tak samo zachowują się również w stosunku do innych ludzi, a nawet członków swojej rodziny.

  OdpowiedzUsuń
 2. W zupełności zgadzam się z tą inicjatywą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Opieram twoją wypowiedź, więc petycja podpisana. :)
  Pozdrawiam!
  http://codziennebeagle.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuje bardzo za komentarze i podpisy pod petycją.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super inicjatywa. Myślę, że takie miejsce jest jak najbardziej potrzebne, nie wyobrażam sobie, jakby mój przyjaciel miał zostać tak po prostu zutylizowany:( Właśnie jak jakiś śmieć. Wydaje mi się jednak, że ktoś na tym pomyśle zwęszy niezły interes i pewnie za pochówek i inne rzeczy będą jakieś kolosalne opłaty.

  OdpowiedzUsuń
 6. U nas w Lublinie jest specjalny ośrodek, w którym można skremować ciało utraconego zwierzaka, a jego prochy otrzymuje się w trumnie. Uważam, że to bardzo dobry pomysł by mieć sowjego zwierzaka zawsze przy sobie. A o tym truciu psów w Krakowie jeszcze nie słyszałam. Co się dzieje na tym świecie, po co komu zabijać niewinne zwierzęta?!

  H&F

  OdpowiedzUsuń